Hizmetlerimiz

Yesil Bina Tasarım ve Danışmanlık

Sürdürülebilir, ekolojik, çevre dostu gibi pek çok isim altında karşımıza çıkan yeşil binalar, iklim verilerine ve o yere özgü koşullara uygun, bütüncül bir anlayışla yapının arazi seçiminden başlayarak yaşam döngüsü çerçevesinde değerlendirildiği, sosyal ve çevresel sorumluluk anlayışıyla tasarlandığı, ihtiyacı kadar tüketen, yenilenebilir enerji teknolojileri entegre edilmiş, doğal ve atık üretmeyen malzemelerin kullanıldığı, ekosisteme ve biyoçeşitliliğe duyarlı yapılardır.

Ekho uzman kadrosu ile yeşil binalar konusunda; LEED sertifika danışmanlık, bina enerji modellenmesi ve simülasyon hizmetleri vermektedir.

Ekho Hakkimizda

 


Pasif Ev – Yapı Standardı

EKHO, bünyesindeki Certified Passivhaus Designer; Tuğba Salman Gürcan ile Pasif Ev standartlarında enerji verimli binalar tasarlar, sertifikasyon sürecini yönetir, takip eder, yüklenicilere sunacakları teklif ve şartname hazırlıklarında Passivhaus kriterleri konusunda yardımcı olur. Ayrıca Pasif Ev sertifikasyonu için gerekli olan PHPP (Passivhaus Planning Package) programı ile enerji modelleme hizmetleri sunar.

Ekho Hakkimizda

Pasif Ev Nedir?

Ultra düşük enerji yapı standardı; PassivHaus (Pasif Ev), 90li yılların başında Passivhaus Enstitüsü’nden Dr. Wolgang Feist tarafından Almanya’da geliştirildi. İlk örnek PassivHaus Darmstadt Kranichstein’in 1991 senesinde inşa edilmesinin ardından bugün günümüzde dünya genelinde 50,000’i aşkın örneği mevcut.

Pasif Ev tasarımının odak noktası hem konfordan ödün vermeden, hem de yenilebilir enerji teknolojilerine dayanıp güvenmeden, binalarda ısıtma ve soğutma için harcanan enerjiyi azaltmak. (Isınmak için harcanan enerji : max. 15 kWh/ m² / yıl)

Pasif Ev sadece konut sektöründe uygulanmak için geliştirilmiş bir yapı standardı değil, ayni zamanda ticari, endüstriyel ve kamu binaları içinde uygulanması mümkün. Bugün PassivHaus standartlarıyla inşa edilmiş evler, apartmanlar dışında binlerce okul ve ofis projesi mevcut.