Takımımız

Bizler;  daha yeşil ve daha adil bir geleceğe giden yolculuğumuz için çevremizin çok önemli olduğuna inanan, kalbinde yatan sürdürülebilirlikle çalışan yaratıcı bir ekibiz.
Tugba-Salman-Gurcan
Tuğba Salman Gürcan
İç Mimar
Nursel Gürcan
Nursel Gürcan – Mimar
caglar-Gurcan
Çağlar Gürcan
Elektrik Mühendisi
ferhat-mantici
Ferhat Mantıcı
Ekonomist
Yetenekli bireylere ve yaratıcı fikirlere kapımız her zaman açık.
Takımımıza katılmak isterseniz, özgeçmişinizi, niyet mektubunuzla beraber bize lütfen mail olarak gönderin.

İşbirliği yaptığımız yabancı partnerlerimiz


Çözüm Ortaklarımız


Ekho grubu olarak, biz, en temiz enerjinin kullanılmamış enerji olduğuna inanıyoruz. Bizce; enerji verimliliği, günümüzde mevcut olan en kolay, en ucuz ve en güvenilir ‘yeni’ enerji kaynağıdır. Enerjiyi daha verimli bir şekilde kullanmanın karbon salımını azaltması, maliyeti düşürmesi, sahip olduğumuz donanımları muhafaza etmesi gibi benzer birçok faydası vardır. Bu nedenler doğrultusunda; Ekho, günlük enerji tüketimimizi düşürmeyi amaçlayan, uzun vadeli bir taahhütte bulunmuştur.

Ekho Hakkimizda

Ekho Hakkimizda
Enerji taleplerimiz ve karbon salımlarımız hakkında yapılan araştırmalara göre, binalarda tüketilen enerjinin, Türkiye’nin karbon salımı üzerinde büyük bir etkisi vardır. Türkiye’de binalarda kullanılan enerjinin %70-%90′ı ısıtma ve soğutma, geri kalan da elektrik ve aydınlatma için harcanıyor. Isı yalıtımsız binalarda dışarıya kaçan sıcak/soğuk hava dolayısıyla hem konforlu ısınıp serinleyemiyoruz, hem de kullandığımız enerjiyi israf etmiş oluyoruz. Binalarda enerji tüketiminin azaltılması ve yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanılması, iklim değişikliği önlemleri kapsamında Türkiye’nin uygulayabileceği en verimli ve en etkili çözümlerden biridir.

Bu bağlamda, Ekho olarak amacımız düşük karbon salımına sahip, çevre dostu, enerji verimliliği yüksek olan yeşil binalara odaklanmak ve Türkiye’de bu binaların sayısının çoğalması için projeler yürütmektir.
Ekho Hakkimizda